SamenLoop voor Hoop Groningen 2016

24 uur wandelen voor het KWF

Tekst: Ricardo Mulder
Foto’s: Ronald Gramberg/ Ricardo Mulder

Afgelopen weekend was het dan eindelijk zover. De SamenLoop voor Hoop Groningen 2016!
Een weekend waar veel vrijwilligers heel veel tijd in hebben gestoken. Bij alle commissies is het afgelopen jaar veel tijd en energie gestoken in het plannen en uitwerken van de Samenloop.

Vrijdag 10 juni was het dan eindelijk zover. Het terrein kon opgebouwd worden. Vanaf 09:00 uur zijn vrijwilligers bezig geweest de intieme sfeer te creëren die een ieder voor ogen had. De laatste vrijwilligers verlieten het terrein om 23:00 uur. Wat een werk was er verzet. Het park was omgetoverd tot een “sprookjesdecor”!

Zaterdag 11 juni werd er vanaf 08:30 alweer druk gewerkt om de laatste puntjes op de i te zetten. Het evenement zou rond 14:40 uur beginnen met de opening.

De openingsceremonie was prachtig. De wandelestafette werd geopend door Mattias Gijsbertsen, Wijkwethouder van Groningen en Noar, een jongen van 16 die heeft gestreden tegen leukemie.
De eerste ronde werd gelopen door de Kanjers, (mensen die strijden of hebben gestreden tegen kanker) gevolgd door 14 wandelteams waaronder ons team Love Faith and Hope! Samen met nog 50 wandelaars in ons team hebben wij ons ingezet in de strijd tegen kanker!

Tijdens de zaterdag stond het programma vol met optredens van onder andere Wia Buze. Er hing een gezellige en gemoedelijke sfeer op het terrein. Alle teams hadden hun kramen voorzien van leuke spullen en spelletjes om extra geld in te zamelen voor het KWF!

De avond viel en de eerste kaarsenzakken werden aangestoken. De kaarsenceremonie ging van start. Een indrukwekkende ceremonie. Het parcours werd verlicht door honderden kaarsenzakken en waxinelichten. Zelfs in het water lagen drijvers met kaarsen. Een sprookje! De kanjers liepen de eerste ronde met fakkels een indrukwekkend en emotioneel gezicht! Hanneke begeleide de wandelaars met muzikaliteit en René bracht z’n gedicht, speciaal geschreven voor de SamenLoop, ten gehoor.

De nacht klopte aan. De teams gingen gestaag door en de baan bleef bezet door wandelaars gedurende de nacht. Men werd aangemoedigd aan de kant. Een deel van de teamleden probeerde te slapen op diverse plaatsen, tenten, biertafels, stoelen en op ligbedden. The Small White stond verdekt opgesteld op de parkeerplaats. Beide hebben we een uurtje kunnen slapen.

Het werd lichter en lichter, de ochtend kondigde zich aan. Er liepen nog steeds wandelaars op de baan en bij de catering werden nog steeds hamburgers gebakken. De koffie stond alweer te pruttelen. De Kinderloop ging los met ochtendgymnastiek! Ook Hope de mascotte had zich op het terrein begeven. Clown Bink was er met z’n speciale SamenLoop voor Hoop lied. Een nummer dat lekker in je hoofd blijft hangen. Langs de baan waren ook tal van leuke activiteiten voor de kinderen! Naomi van team Naomi had € 1.500,- op gehaald voor het KWF, ook de kinderen van de Schatkamer (Wij Beijum) hadden geld verdiend met allerlei klussen! Toppers!

De 24 uur zat er bijna op. De laatste ronde werd ingeluid. Het was een emotioneel moment voor de wandelaars. Mensen die tot het uiterste zijn gegaan. De slotceremonie ging van start. Alle teamcaptains werden bedankt voor hun inzet. Ook de organisatie werd bedankt! De penningmeester had het geld geteld en de cijfertjes op een rij gezet.

GRONINGEN heeft €15.000,- opgehaald voor het KWF!

Wij willen iedereen bedanken!
Supertrots op de organisatie en ons fantastische team!

TEAM Love Faith and HOPE! € 2.557,90

One Comment on “SamenLoop voor Hoop Groningen 2016

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s